22. května 2016

První žena, která se stala cvičitelkou koní a přelétla Atlantik, Beryl Markhamová (Létala jsem za sluncem - RC recenze)

 

 

První žena, která která se stala cvičitelkou koní a přelétla Atlantik, Beryl MarkhamováLétala jsem za sluncem

Autor: Paula McLain
Překladatel: Drahomíra Michnová
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 312

Keňa na počátku 20. století... Místo, kde domorodý svět černých bojovníků naráží na dekadentní aristokratickou společnost. Bílé dítě uprostřed černé Afriky.To je Beryl, kterou matka v dětství opustila a zanechala ji s otcem na koňské farmě. Jeho nekonvenční výchova učinila z Beryl odvážnou, nekonvenční mladou ženu. Jenže i to nejdivočejší dítě musí dospět, a tak i jí život ukáže svou horší tvář. Krach farmy, jeden katastrofální vztah za druhým.  Beryl si vezme do hlavy, že bude dělat to, co umí nejlépe: trénovat vítěze koňských dostihů. V manželství ale prohrává. Zvlášť když se zoufale zamiluje do charismatického Denyse Finch Hattona, milence slavné baronky Blixenové. Ano, té Karen Blixenové, svérázné dámy, kterou proslavila kniha Vzpomínky na Afriku.

Beryl hledá své místo na zemi. Jenomže ono vůbec není na zemi. Je v oblacích. V kabině letadla. Chce být nejlepší. Přeletět Atlantik. Doletět až ke slunci. Zlomit osud.

Přečtěte si moji recenzi na ČBDB.

Zdroj anotace: Databazeknih.cz

2 komentáře:

  1. Už jenom obálka vypadá skvěle, jdu se mrknout na celou recenzi :)

    OdpovědětVymazat
  2. Moc pěkná recenze :) Knížka mě původně moc nezaujala, odsoudila jsem ji jako nudný životopis, ale teď mám vážně chuť se do ní pustit :) Nalákala jsi mě :)

    OdpovědětVymazat